Обвал гривні був очевидним, уряд це ігнорував або повірив у власну рекламу

Падіння курсу гривні відносно долара було прогнозовано економічними експертами. Уряд на це просто закривав очі. Таку думку висловила народний депутат Ксенія Ляпіна, заступник голови парламентського комітету з питань промислової політики та підприємництва.
«Ще не встиг Азаров на відкритті сесії Ради сказати про чергове покращення, як гривня стала обвалюватися. І це взаємопов’язані речі. Коли уряд не бачить ризикованої ситуації для економіки або закриває на неї очі, то ситуація виходить з під контролю,» - стверджує Ксенія Ляпіна.
Ляпіна наголошує, що всі серйозні економісти попереджали: підстав для девальвації більше, ніж достатньо.
«Відбулося все швидше, аніж прогнозували економічні експерти. Посилань до цього було багато. Передусім питання наповнюваності бюджету. Влада звітує, що бюджет майже виконаний. Насправді є серйозні проблеми з бюджетним фінансуванням, тому яскравий приклад Київ, який займає 30% недовиконання бюджету. Думаю, в інших містах така сама ситуація. Це значить, що під загрозою вся бюджетна сфера і бюджетне фінансування кінця року,» - зазначає Ксеня Ляпіна.
Також народний депутат зауважує, що були й інші передумови для такої важкої економічної ситуації в країні й на них неодноразово наголошували економісти. Це залежність України від експорту та зменшення росту ВВП.
«У нас так і не розбудували економіку внутрішнього попиту. Україна залежна від експорту. Тим паче від експорту не високих технологій, а дуже простих речей, таких як метал та хімія. Тому ризики зовнішніх ринків зумовлюють і наші. Крім цього охолодження економічної активності в літні місяці, зменшення зростання ВВП з прогнозованим й планованим на 2012 рік.»
«Це все ознаки наближення кризи. Така економічна ситуація була очевидна. Уряд закривав на це очі, або хотів закривати. Це їхня спрямована програма ігнорування реальних фактів, або вони занадто повірили своїй рекламі,» - зауважує Ляпіна.
Ксенія Ляпіна © 2018
Використовуються технології uCoz