Влада має збалансувати бюджет за рахунок податку на багатство

Ксенія Ляпіна переконана, що владі варто прислухатися до порад МВФ та збалансувати державний бюджет за рахунок посилення оподаткування заможних громадян.

«Нічого дивного, що міжнародні експерти критично відносяться до того, що відбувається в Україні, й оцінюють дії влади не як реальні реформи, а так як воно є, як окозамилювання. І тому, власне, наполягають, що бюджет має бути реалістичним і збалансованим», - зазначає народний депутат.

Ксенія Ляпіна погоджується з оцінкою глави місії МВФ Крістофером Джарвісом і стверджує, що «він як аполітичний й незаангажований фінансист реально оцінює український бюджет як популістський. Державний бюджет складений таким чином, що в бідних гроші забирають й іншим бідним роздають. Головна стратегія влади в його наповненні: щоб дати по 5 гривень, треба по 10 забрати в людей. Це не можна назвати реформами і покращенням макроекономічної ситуації. Зрозуміло, що в такій ситуації навіть МВФ закликає владу до реалістичних кроків, вказуючи звідки взяти гроші. Ми про це також неодноразово заявляли - варто ввести податок на багатство.»

Політик зауважує, що питання, кого визначать багатими, варто взяти під контроль.
«Може так статися, що багатими визначать якраз бідних, що неодноразово бувало в нашій країні», - занепокоєна Ляпіна.

Крім того, на думку народного депутата, варто повернутися до диференціації пільг.
«Мова йде про ціни на газ та комунальні послуги, які в нас універсальні й не залежать від матеріального стану людини. Бідним людям держава має компенсувати такі витрати, а люди з достатніми доходами мають сплачувати самі за себе. Це відома формула, яку, на жаль, багато років ніхто не хоче реалізовувати в Україні.»
Ксенія Ляпіна © 2018
Використовуються технології uCoz