Зміни до Податкового кодексу суттєво не спрощують адміністрування податків

Зміни до Податкового кодексу фундаментально не впливають на адміністрування податків та суттєво не скорочують час спілкування платника податку з податковою службою. Так прокоментувала народний депутат, заступник голови парламентського комітету з питань промислової політики та підприємництва Ксенія Ляпіна зміни до Податкового кодексу, які підписав Президент.

Також Ляпіна зазначила, що все ж закон містить кілька важливих поправок стосовно малого підприємництва, уточнюється коло платників окремих податків. Це наводить певний лад у відносинах з податковою службою, але суттєво не розв’язує конфлікти, переконана вона.

«Нарешті роз’яснено, що малий бізнес (платники єдиного податку) не повинні платити за воду як за ресурс видобутку надр. Вони такі самі побутові користувачі, як і всі звичайні люди, й мають платити за воду як за продукт. Бо раніше були спроби стягувати з них податок, ніби вони цю воду видобувають. Також з’ясоване питання плати за утилізацію сміття. Малі підприємці прирівняні до побутових платників. Крім того уточнено кола тих, хто може бути платниками податків. З цим була довга історія, наприклад, раніше взагалі було заборонено бути ювелірами. Тепер це питання з’ясовано. Для більшого бізнесу (платників податків на прибуток) введена норма, що дозволяє щонайменше 25 % попередніх втрат відносити на поточний і наступні періоди. Тепер їм не прийдеться сплачували податки за неіснуючі прибутки. Це коло позитивів, але ці уточнення про кола платників податків для окремих суб’єктів суттєво не вплинуть на відносини між податковою і підприємцями,» - переконана народний депутат.

Ксенія Ляпіна наголошує на тому, що Податковий кодекс ще потребує багатьох змін й сподівається, що ці правки - не останні.

«На жаль, розділи про норми податкового адміністрування, які містять конфліктні зони влада не піддає корекції. Чому? Уряд не бачить такої потреби. У сфері перевірок і прав податкової на вжиття тих чи інших заходів по результатах перевірки, повернення ПДВ - саме тут відбуваються усі головні зловживання податкових служб. Про це наголошують інвестори, експерти, але уряд просто не хоче це вирішувати і закриває очі на ці проблемні та конфліктні зони,» - підкреслює Ляпіна.
Ксенія Ляпіна © 2018
Використовуються технології uCoz