«Я не домовляюся з владою. Я примушую її вирішувати проблеми народу.»
Ксенія Ляпіна народилася 5 травня 1964 року в Києві. Своє дитинство провела на Воскресенці на п’ятому поверсі у двокімнатній «хрущовці», тож усі переваги та недоліки проживання на лівому березі Києва їй знайомі ще змалечку. Після закінчення середньої школи навчалася в Київському політехнічному інституті, отримала диплом інженера-математика. Крім того, має диплом за спеціальністю «бухгалтер-економіст» та диплом магістра з правового регулювання економіки.
Працювала на виробництві (завод «Октава) та в Науковому центрі радіаційної медицини. Пішла в бізнес через переконання, що саме наявність міцного середнього класу, який не очікує на подачки від держави, а сам працює та створює робочі місця для інших, є запорукою процвітання та демократичного розвитку країни. Зіткнувшись з масою штучних проблем, які створюють владні органи підприємцям, вирішила присвятити себе боротьбі за права представників малого та середнього бізнесу. Адже малий та середній бізнес – це основа економічного добробуту країни. Це – самозайняте населення, яке, не бажаючи становитися рабами великих олігархів, заробляє на життя для себе і створює робочі місця для мільйонів людей.
За будь-якої влади і на будь-якій посаді Ксенія Ляпіна боролася за права людей заробляти на гідне життя. У 1997 році як координатор громадських проектів була одним з організаторів знаменитого «триденного стояння» під Верховною Радою, коли тисячі людей протестували проти планів уряду Павла Лазаренка запровадити касові апарати на робочих місцях на ринках. Влада змушена була відмовитися від своїх планів та піти на діалог з народом. Завдяки наполегливій боротьбі Ксенії Ляпіної цей діалог закінчився відомим Указом Президента 1998 року про спрощену систему оподаткування, за яким дрібний бізнес працював понад десять років.
У 2002 році довелося знову організовувати протести під парламентом проти планів уряду Кінаха запровадити податковий кодекс, який значно урізав права мільйонів українців. І боротьба знову завершилася перемогою - кодекс не був прийнятий.
У 2005 році Ксенія Ляпіна в черговий раз підняла підприємців на протест, коли на хвилі демократичної ейфорії уряд Юлії Тимошенко запропонував проект бюджету на наступний рік, в якому звужувалося застосування законодавства про спрощену систему. Урядовці погодилися на діалог, і при Кабінеті Міністрів була створена Рада підприємців, яку очолила Ксенія Ляпіна. Відтепер жодне рішення, що торкалося інтересів підприємців, не приймалося без згоди Ради підприємців. Цей орган системно пропрацював два роки, поки не був ліквідований урядом Віктора Януковича з формулюванням «за лобізм підприємців». Ксенія Ляпіна вважає це найвищою похвалою своєї діяльності.
Віктор Янукович, який протягом передвиборної кампанії обіцяв п’ятирічні податкові канікули дрібному бізнесу і всім, хто в ньому зайнятий, жорстоко обманув їх. Уряд Миколи Азарова виніс на розгляд парламенту проект Податкового кодексу, який, по суті, ліквідовував спрощену систему. Після того, як слухняна більшість не захотіла розглядати поправки до проекту, запропонованого Ксенією Ляпіною, розпочався Податковий майдан. Багатоденна боротьба закінчилася тим, що провладна більшість була змушена відступити. Робота протягом року змусила владу врахувати більшість поправок Ксенії Ляпіної, що дозволило принаймні частково зберегти спрощену систему оподаткування для мільйонів дрібних підприємців.
Ксенія Ляпіна чотири рази обиралася до Верховної Ради, своїх поглядів та принципів не змінювала – була членом фракції «Нашої України». Загалом вона є ініціатором прийняття десятків законів, які дозволяють боротися з корупцією, створюють умови для розвитку підприємництва. Головна суть законів – уряд не владарює, а обслуговує народ. На жаль, зараз ці закони, як і всі інші, ігноруються теперішньою владою.
Ксенія Ляпіна разом з іншими колегами голодувала проти прийняття одіозного мовного закону, який розколює країну. Ця акція показала, що навіть з такою «бульдозерною» владою можна боротися, якщо не стояти на колінах. Півтори тисячі ОМОНу не насмілилися розігнати протестуючих.
Ксенія Ляпіна належить до того рідкісного типу політиків, які не займаються гучним самопіаром. Вона завжди самокритично та об’єктивно оцінює власну діяльність і діяльність своїх соратників. Характерна цитата: «Янукович виграв вибори не тому, що був кращим, а тому, що попередня влада робила помилки в економіці. Проте, вона не робила помилок у демократії… А ця влада зуміла «уронити» і економіку, і демократію, і взагалі відчуття власної безпеки кожної людини».
Її кредо: «З владою не треба домовлятися. Владу треба змушувати вирішувати проблеми народу». Її робота – захищати своїх виборців.
Одружена. Діти та внуки живуть у Дарницькому районі м. Києва.
«Я народилася на Лівому березі, тут живуть мої діти, мої онуки. І мені не байдужа доля кожного мешканця Лівобережжя».
Ксенія Ляпіна
Біографія